Březen 2017

Nejroztomilejší důvod k prokrastinaci

25. března 2017 v 22:58 | Veritas |  Diligo
A víte co? Ještě jeden článek, než zase vysublimuji...

Znáte Kitten Academy???
... Protože bych si sama moc přála zachraňovat koťátka, připadá mi naprosto geniální tenhle nápad na reality-show zaměřenou na koťátka. Vždy jde o taková koťátka, která potřebují domov, a tak účelem této reality-show, kde můžete sledovat koťátka 24 hodin denně, je motivovat nadšené lidi k tomu, aby si nějaké koťátko adoptovali. A koťátka pak budou nahrazena dalšími koťátky.
No a v čem je problém? Je to v Illinois. )o,= Což je trošičku smutné, protože jsem se asi úplně nehorázně zamilovala do malinké chundelaté bledě želvovinové Haddie, které zítra bude teprve měsíc. (A já bych ji nejradši spolkla, jak je roztomilá!) Jinak ale sledovat koťátka a být z nich na větvi lze bez omezení.
Pokud jsem to správně pochopila, tak Kitten Academy (where kitten learn how to cat (o=0 ♥) funguje od roku 2015. Mezitím už odchovala kolem patnácti kočičích rodin. Na YouTube také můžete najít záznamy ze starší doby, např. velkou část této středy jsem strávila sledováním, jak se mamince Angel narodila právě ta 4 koťátka, která jsou teď v akademii nejmladší. Upřímně, nejspíš jsem nikdy neviděla nic roztomilejšího. (A copak je pak důležitá nějaká diplomka, když přece KOŤÁTKA!!! ? (o=0 )
Takže, mí drazí, jestli máte rádi koťátka, budete mít nyní stejně jako já o zábavu postaráno. (Už navěky.) Abyste nepodlehli naprosto neovladatelné závislosti na sledování tohoto nepřetržitého živého vysílání, můžete se řídit stejným pravidlem jako já - dívat se jen při jídle. (Potom ovšem hodně dlouho jíte. Až 3x déle, než kolik je na dané - i sebezoufaleji malé - množství jídla potřeba xo=...) Pokud se v přímém přenosu zrovna nic neděje, lze si video vrátit zpátky až o 4 hodiny. Počítejte s časovým posunem - teprve když máme 1 hodinu odpoledne, koťátka zažívají 7 ráno a přepne se kamera z nočního vidění na barevné. Takže víc zábavy si asi užijete odpoledne a večer. A nezapomeňte taky navštívit tuhle jejich internetovou stránku plnou fotek a seznamovacích článků s rodinnými příslušníky: Jsou taaak sladcí... ♥

Veritas


PS: Neodpustím si - portrét malé Frappe. (o=0 Může snad mít někdo úchvatnější oči?


Citace měsíce V

25. března 2017 v 22:22 | Alétheia |  Legenda
Dnes vybírám úplně improvizovaně něco krásného. Jen proto, že vím, že tu za březen něco být musí, a že autor této knížky mě v březnu ovlivnil nejvíc ze všech lidí (v životě). Sice tuhle knížku (Peter Tavel: Smysl života podle Viktora Emanuela Frankla) nesmím ještě číst, dokud ji oficiálně nedostanu jako dárek, ale čas se krátí, takže jsem ji otevřela na náhodném místě a četla si náhodné odstavce, dokud jsem si neřekla "stop, tohle tam dám":

"Smysl musí být hledaný, protože člověka přesahuje. Smysl je něco, čím je možné být spíše "obdarovaný". Smysl není něco, pro co se člověk rozhoduje tak, jak se rozhoduje pro nějaký cíl (například rozhodnutí studovat na vysoké škole). Ale právě proto, aby bylo rozhodnutí smysluplné, musí být začleněné do něčeho dalšího, co si člověk nevybírá, a co by měl spíš hledat."

(Tavel, 2007, str. 32 ♥ - a jůůů, to jsem si ani nevšimla! (o=0 )

(Atque gaudeo, quod vitam meam amo.)

Dobrou noc!
Alétheia