Prosinec 2016

Tak tohle je snad největší cápek vůbec! Oo=

29. prosince 2016 v 22:44 | Veritas |  Diligo
Proboha, ještě nikdy jsem asi neviděla nic neuvěřitelnějšího, než je tohle!!! Oo= Prostě fakt nestačím koukat. Dokonce si říkám, jestli to není nějaký trik! Oo= Tenhle týpek hraje na hudební nástroj schopný obstarat všechny důležité prvky skladby, kde tím hlavním je cinkání způsobené kovovými kuličkami, které padají na xylofon a zase se recyklují - to je prostě úplně jako z nějakého sci-fi snu. A naprosto geniální. Možná se mi to vlastně jenom zdá:


... Proboha... Já fakt nemůžu dál. (o=0 (Ty vole!!!)

Citace měsíce II

13. prosince 2016 v 19:26 | Fronésis |  Legenda
Erich Fromm: Umění milovat

... Tahle ukázka pochází z úvodu nebo první kapitoly jeho knížky. Připadá mi, že je tam několik opravdu úžasných myšlenek a že ten úvod má moc přesvědčit člověka, aby si to vážně přečetl. Tohle mě právě dostalo ze všeho nejvíc - myslím, že je to velká pravda, kterou bychom neměli ztrácet ze zřetele a zapomínat na její důležitost:

"(...) Avšak kromě teoretického a praktického učení existuje ještě třetí činitel, kterého je zapotřebí k tomu, aby se někdo stal mistrem kteréhokoli oboru - jeho zvládnutí musí být pro člověka věcí nejzákladnější důležitosti: nic na světě pro něj nesmí být důležitější než jeho umění. To platí o hudbě, o medicíně, o tesařství - a také o lásce. A v tom je snad odpověď na otázku, proč se lidé našeho kulturního okruhu tak zřídka pokoušejí naučit se tomuto umění, i přes své zjevné neúspěchy v něm; přes hlubokou touhu po lásce se téměř všechno ostatní považuje za důležitější, než je ona: úspěch, prestiž, peníze, moc - skoro všechna naše energie se spotřebuje na to, abychom se naučili, jak dosáhnout těchto cílů, a téměř žádná se nevynaloží na to, abychom se naučili umění milovat."

(Fromm, 1996, str. 13)

Fronésis