Květen 2016

Proč studovat latinu???

25. května 2016 v 23:08 | Veritas |  Latinitas
Takže, milé lidové vrstvy!
... Psala jsem, že je třeba popularizovat latinu. Nuže, nastal čas se do toho pořádně opřít. Kdo další má k latině vztah, nechť mi pomůže a sansára mu to oplatí na příští fyzické schránce (anebo Bůh na dětech, popř. obojí, vyberte si).
Tohle video, které má asi jen minutu a půl, si teď povinně zhlédnete, přinejmenším proto, abyste důvod proč studovat latinu uměli vysvětlit i někomu dalšímu, protože je to velmi efektní video a je v něm dokonce i Harry Potter. (o=0 A dost spoilerů:Pro dnešek tohle video bude muset stačit; nad další spoustou možností popularizace začnu přemýšlet zítra zhruba v 11 hodin dopoledne. Zatím mi jako nejefektivnější snaha připadá (1) návštěva gymnázií a snaha o popularizaci latiny již zde; (2) petice pro ředitele gymnázií se snahou o prosazení latiny do rozvrhů přinejmenším coby povinně-volitelný předmět (který by se však mohl otevřít i při nižším počtu zájemců, NIKOLI jako u nás, kde nám jeden člověk chyběl...).

Co navrhujete vy???

Nezapomeňte, je to potřeba. Zapomeneme-li latinu a necháme ji spát, už nikdy si nebude svět moci dokonale rozumět. (Angličtina k rozumění druhým nestačí.) Věřte mi. Quia ego numquam mentior.
Veritas

Ještě jeden cápek...

14. května 2016 v 13:09 | Veritas |  Diligo
... Protože se nemůžu nepodělit. Miluju zvuk kalimby, je krásný:


Skladby Within Temptation hrané na harfu nebo klavír

13. května 2016 v 23:45 | Alétheia |  In Tentatione
Jako obdoba tohoto článku pro Pink Floyd se mi už dlouho chtělo udělat podobný, který by se zaměřil na různé verze písní Within Temptation. Usoudila jsem, že kdyby to mělo být jen s harfou, bylo by toho dost málo, a tak přidám cokoli, co mi zrovna přijde do cesty. - A kdy jindy než ve zkouškovém? (o=0


Co s ním?

10. května 2016 v 22:33 | Veritas |  Delevi
Tak mě napadlo se na chvilku pozastavit a prokrastinovat (jooo, je to tady, učím se "Řízení lidských zdrojů"... Zní to jako robotika nebo otrokářství, ale ve skutečnosti jsou to nějaké manažerské kecy a vůbec to s psychologií nesouvisí.... Zvracející smajlík neexistuje.), abych si ujasnila, co bych ještě chtěla udělat s blogem nebo na blogu, aby to zároveň trošku dávalo smysl:
  1. Popularizovat latinu
  2. Popularizovat harfy
  3. (Změnit design na něco, co by víc připomínalo ROR ♥, ale nebojte, jenom na chvilku - konečně mě napadl způsob, jak to udělat, abych si původní nastavení úplně nerozhodila....)
  4. Trošku spravit tu rubriku s latinskými překlady a hlavně do ní víc něco nacpat - teď už tu nemám slovník, ale o prázdninách by to hypoteticky šlo.
Takže mi z toho vyšlo jedno jediné: Musím sem dát tenhle obrázek jako takový alespoň maličko nadějný příslib:


... Jedná se o vysoce pozitivně motivující plakát z Katedry klasické filologie. (o=0

A další cápek!

10. května 2016 v 12:02 | Veritas |  Diligo
Tak jo, jsem z těchhle lidí vážně uchvácená. To, co dělají, je prostě krásné a chvályhodné. (o=0


Kde je ten studentský život?!?

6. května 2016 v 22:53 | Alétheia |  Cogitatia
Tohle jsem psala asi tak před dvěma týdny. Takže omluvte nepřesnost časových údajů:

Včera jsem se na chvilku zarazila a přemýšlela nad tím, jestli tu není něco špatně.
Už je tomu docela dlouho, co mě to poprvé napadlo: Studentský život. Kde je? Co to vlastně je? Proč... Proč tohle nemám taky?!?


(Výstižnější obrázek jsem nenašla.)

Tři týpci

6. května 2016 v 16:57 | Veritas |  Diligo
Já vím, že tohle není ani zdaleka duchaplný název článku (možná ho později přepíšu), ale bylo to to první, co mě napadlo, když jsem rozklikla tohle video, které je tak krásnéúchvatnéadokonalé, že si ho musíte pustit taky... Pokud si chcete vnést do života trochu klidu a harmonie:Veritas

Povinně prohlédnout!

4. května 2016 v 14:26 | Veritas