Říjen 2015

22. Jillian (I'd Give My Heart)

30. října 2015 v 18:05 | Alétheia |  32 (4-EVER!)

22. Jillian (I'd Give My Heart)

(Within Temptation: The Silent Force)

21. I Feel Immortal

30. října 2015 v 18:03 | Alétheia |  32 (4-EVER!)

21. I Feel Immortal

(Tarja: What Lies Beneath)

20. Minor Heaven

30. října 2015 v 17:49 | Alétheia |  32 (4-EVER!)

20. Minor Heaven

(Tarja: My Winter Storm)

Comfortably Numb.

27. října 2015 v 21:48 | Alétheia |  Pink Floyd
Comfortably Numb k snídani. Pak podruhé... A ještě jednou. (Vzpomněla jsem si na několikanásobný "hudební orgasmus". Tohle je on...)
Nikdy dřív jsem ji nepotřebovala tolik. Nikdy dřív jsem ji tolik nemilovala. Chci odbočit ze seznamu, jenom abych napsala o tom, jak je dokonalá, jak je vlastně nejlepší a jak je vlastně vším. Comfortably Numb.
Geniální název...
Potřetí se zesílením basů a sluchátky přitisknutými k uším, jako bych se jí mohla nechat zničit. A dovedu předvídat každý tón, každý akord, a čím hlubší tóny to jsou, tím víc do mě zasahují. Přeji si, abych také byla schopná být pohodlně necitlivá. Jenže ne na základě drog, nýbrž na základě vědomé volby k aktivní změně stavu vědomí. Jako by mi to ta skladba snad mohla umožnit. Nechat se obejmout do bezpečí její necitlivosti nebo znecitlivění. Jenže ono to nejde, pořád jsem tady a pořád neurotická jako nikdy předtím, anebo jako dosud vždycky.
(Fear Builds Walls. Je čas jednu další postavit...)
A počtvrté na YouTube, tahle Comfortably Numb z filmu The Wall, kde mě vždycky rozpláče...


... pohled na onu mrtvou krysu. Až dneska jsem si uvědomila, že je to vážně krysa (Ratus ratus), nikoli potkan (Ratus norvegicus), protože má velmi dlouhý ocas. A že lidé je tak často zaměňují a že na tom vlastně nesejde, protože nejdůležitější je - "There is no pain, you are receding..."

... Až nakonec jsem - proboha, jak to, že poprvé?!? - viděla tohle video - Comfortably Numb na koncertě Rogera Waterse z roku 2011 (Londýn).
Nedokážu popsat všechno najednou. Velkolepost těch vzpomínek na nejimpozantnější umělecké dílo, jakého jsem kdy byla svědkem... A nekonečný stud z toho, že jsem to tenkrát nemohla ještě docenit tolik jako teď, kdy znám The Wall mnohem lépe. (Teď, kdy bych byla ochotná zaplatit téměř cokoli za určitou konstelaci možnosti být v tom znovu.) I když už tenkrát jsem milovala Comfortably Numb, vím to, pamatuji si to a jsem si tím stoprocentně jistá. Bylo to úchvatné, kouzelné a nezapomenutelné, a přesto je to tak daleko.
I jiné věci jsou tak daleko. A proto další slzy v okamžiku, kdy se objevil David Gilmour - naprostého dojetí. A s jeho druhým kytarovým sólem další - paralyzující smutek nad tím, co všechno je tady špatně, i když to po celý čas mimo tento okamžik popírám i sama před sebou. S obrovskou intenzitou. Kdybych tam byla, umřela bych dokonalostí. Vím, že se v tomto smyslu opakuji, ale vážně jo. V tu chvíli jsem si uvědomila, jak a kde přesně bych chtěla umřít. A najednou to úplně dává smysl. (o=0
Time to go.
(Musíte si zesílit zvuk.)... A to, jak lidé zpívají s ním. A to, jak víte, co stojí v pozadí těch okamžiků, a přitom nevíte a nikdy vědět nebudete ani zdaleka všechno, co stojí za tím vším. Comfortably Numb.
A milovala jsem ji a věděla jsem, že se ji prostě zahrát naučím. Slibuji to svému životu. "The child is grown." Je jedno, jestli mi to bude trvat rok. "Your lips move but I can't hear what you're saying."
A zcela živě si pamatuji z toho večera - z té noci - ten efekt, kdy Roger "zboural zeď". Rozsypala se do barev a bylo to strhující. Je v tom neuvěřitelná síla.
A přísahám, já se ji na ten klavír prostě naučím.
Comfortably Numb.
Tak moc bych si přála být Comfortably Numb. A zapomenout na to všechno.

19. Unisono

18. října 2015 v 3:46 | Alétheia |  32 (4-EVER!)

19. Unisono

(DIVOKEJ BILL: Mlsná)


Exekuce a drogová závislost

17. října 2015 v 11:24 | Alétheia |  Somnia scribenda
Dobré ráno,
nechtělo se mi vyhrabat se z postele a snídat, dokud si neudělám zas jednou trochu větší pořádek ve snech (tj. počítačová složka s dokumenty). A ještě jsem s nimi příliš nepohnula, protože jsem se zasekávala na detailech, objevilo se toho mnohem víc, co bylo třeba vyřešit. Při té příležitosti jsem našla tenhle sen ze 4. dubna, který mi připadal celkem zajímavý, tak ho sem vkládám, jen aby se něco dělo. Bude možná problematické ho číst, protože pro zachování anonymity cenzuruji ve snu spoustu jmén a názvů na pouhá písmenka, ale většinou je z nich patrné, zda jde o muže nebo ženy. Snad to nebude vadit:

David Gilmour (8 vybraných skladeb)

15. října 2015 v 17:56 | Alétheia |  Diligo
Technická poznámka: Nemám čas, ale přidávám delší dobu rozepsaný článek, jen aby se tady něco dělo. A k němu musím připsat, že je to stý (tj. 100.) článek na tomto blogu. On by to asi pro normální lidi byl důvod k oslavě. Takže by si napsali samostatný článek s tou stovkou v názvu, ve kterém by o nic jiného nešlo, a třeba by vážně slavili. Jenže já stovky neslavím (a blog zanedbávám, zazdívám, ponižuji a nehrotím). Slavím totiž 32-ky, každou další (tj. 32, 64, 96...), a tady jsem na to zapomněla jako na smrt. Takže nic nebude. Prostě jenom je tu stovka a není to vůbec důležité. (o=0 Ale pro přehled - teď, aktuálně to platí. Možná jednou nebude, až zase smažu nějaký starší článek, protože to já občas dělám, když v něm jde o *****, a mám z toho pak dobrý pocit... Ale zatím je 100. článek tenhle:

Znáte ten pocit, že jste úplně mimo, když jste dávno věděli o existenci něčeho, ale nikdy jste po tom nepátrali, a teď, když to znáte, si najednou říkáte, jak jste byli hloupí, když jste to nenašli už dávno, protože je to úžasné a mohlo to být úžasné celou tu dobu? (o=0 Ty jo, dlouhé souvětí. No - tak přesně takovýhle pocit mám ohledně sólové tvorby Davida Gilmoura, která je prostě příjemná, pohodová a moc hezká. Tak jsem se rozhodla, že sem hodím několik jeho písniček, které se mi líbí nejvíc. A to je poslouchám teprve od začátku září (asi), i když už tak před 2 lety jsem musela vědět, že nějaká sólová alba vydal... No, je to prostě dekadentní. xo=

18. Sleeping Sun

8. října 2015 v 17:12 | Alétheia |  32 (4-EVER!)

18. Sleeping Sun

(Nightwish: Oceanborn)