32 4-EVER!

21. dubna 2015 v 17:21 | Alétheia |  32 (4-EVER!)
Objevila se tu nová rubrika - rozhodla jsem se k radikálnímu seznamu hudby. Jak to začalo?Kdysi před lety jsem dala dohromady 32 svých nejoblíbenějších písní. Protože jsem posedlá číslem 32. A také proto, že žádné nižší číslo pro sestavení takového playlistu mých nejoblíbenějších písní prostě nemůže stačit (3 nejoblíbenější písničky?!? Kde to jsme?). Seřadila jsem je tak, aby dohromady tvořily jistý logicky návazný příběh, který znám jenom já; možná to bylo zprvu jen kvůli mnemotechnické pomůcce, abych si je zapamatovala všechny ve správném pořadí i bez v počítači napsaného seznamu. Ale možná se jím také dá shrnout moje prožívání v posledních devíti více uvědomovaných a lépe zapamatovaných letech mého života, případně největší změna, kterou jsem prošla v posledních pěti, anebo snad vzorec, kterým projdu ještě mnohokrát (protože každý mámě nějaký ryze individuální, jedinečný vzorec prožívání, myšlení, emocí). Podmínkou k těm písním bylo, že musejí pocházet od mých nejoblíbenějších interpretů (Within Temptation, Tarja nebo její období u Nightwish, Pink Floyd, DIVOKEJ BILL a Epica - chybějí tam Scandinavian Music Group, protože za prvé jsem je tenkrát ještě neznala a za druhé do toho řetězce příliš nezapadají - nejspíše svou "pohodovostí") a musím je mít vážně ráda. Nejde rozhodně o písně, které mi připadají dobré a kvalitní - seznam skladeb mám ještě jiný; anebo kdybych to měla brát podle nejoblíbenějších jazyků, jakými jsou písně zpívány, tak by si třeba žádná z těchto 32 ani neškrtla, protože seznam písniček v latině a finštině jsem ještě ani nezačala dávat dohromady - ale dobrý nápad do budoucna. Ke každé z těchto písní jsem si sama pro sebe určila její význam. Občas se k tomu seznamu písní vracím a poslouchám je tak, jak jdou za sebou. Někdy, velice zřídka, se stane, že se nějaká píseň v seznamu změní a nahradí ji jiná, čímž se může i trochu posunout pořadí, ale na tom nezáleží, příběh je pořád stejný. Mohlo by se zdát, že pak to není 4-EVER, když tam ta píseň nemusí vydržet navždy. Jenže za prvé, občas se stane, že nějaký můj oblíbený interpret vydá něco nového, co v mém Mozku najednou předčí něco starého, takže si ta písnička místo v seznamu i třeba na úkor jiné zaslouží. A za druhé, ve skutečnosti jde o příběh jako celek - ten smysl pro mě bude vážně důležitý 4-EVER.
A dnes, když jsem se k nim vrátila znovu a začala si ten seznam utvářet v mobilu, zjistila jsem dvě věci:
1. Nepamatuji si je nazpaměť!
2. Docela by se mi chtělo tu o nich postupně napsat.
A jak jsem tak oba body začala řešit důsledněji, uvědomila jsem si, že to, jak jsem dobré tři roky (možná víc?) umístění těch písní na blog odkládala kvůli nedostatku času, vlastně není důležité. Koneckonců napsat článek o jedné jediné písničce zase tak moc času nezabere, ne? Stačí napsat jen to nejdůležitější. A pak třeba několik týdnů nic dalšího....

Tak takhle to začalo.

V následujících článcích, které se možná objeví - a možná ne - vždy představím jednu z nich. Mohlo by se to zdát docela osobní, ale takové věci na (můj) blog nepatří, takže budu psát jen do té míry, aby to nebylo osobní nijak moc. Věnuji každé z těch písní celý článek, popíšu, co pro mě znamená (ale ne moc), a jestli k ní bude existovat nějaká ukázka na YouTube, vložím ji sem také. Možná časem přestane fungovat, ale s největší pravděpodobností mi to bude úplně jedno.

Jo. Takhle to začne. (o=0
Alétheia
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama