Červen 2014

Zapomenuto III

23. června 2014 v 0:25 | Veritas |  Delevi

Třetí design...

Silueta dokonalosti alias Regotizace blogu

(červen 2014)

... snad konečně nasměroval můj blog (po těch třech letech skoroignorace) aspoň trochu někam, kde ho chci mít:

Klíčová slova

11. června 2014 v 23:41 | Alétheia |  Diligo
Nevím, co mě to napadlo.
Vlastně si vzpomínám, že můj nápad to nebyl. Ani náhodou. Je to jen trapně inspirováno jinde: Když jsem sháněla podklady pro zadání své bakalářské práce, dostala jsem se na blog jednoho amerického profesora. Podle fotek mu bylo tak kolem šedesátky a podle toho, že mi dvakrát neodpověděl na mail (takže si budu muset během prázdnin sestrojit dotazník sama, i když ten jeho je vskutku nesmírně šikovný )o,=...), je buď až na půdu zaneprázdněný, anebo již mrtvý. (No vážně, něco takového nemáte jak zjistit. Tím by se vyřešily obavy o souhlas k použití dotazníku, protože mrtvý člověk vás za to stíhat nebude, jak se diskutuje mezi spolužáky, ale tohle nechci riskovat a hlavně mu nepřeji, aby byl mrtvý, protože vypadá, že může učinit ještě několik super výzkumů.) Dál byste podle obsahu jeho blogu usuzovali, že je buď přehnaně sebevědomý, což by k jeho národnosti a jeho titulu ovšem nebylo nic překvapivého, anebo že je to cápek. Vybrala jsem si možná obě možnosti, ale proč vlastně cápek?
Protože jeden z obrázků na tom blogu byla děsná spousta klíčových slov. Klíčových slov týkající se toho, o co se (především ve svém profesním životě) zajímá. A mě to dostalo. I teď na to koukám, abych viděla, jak to vypadá. Odhadem je tam těch slov několik set až tisíc.
Znáte takové ty stránky, kde se vyskytuje pohromadě mrtě slov, některá větší a výraznější (možná podle toho, kolik lidí na ně kliká...?), jiná drobná a nepatrná? Tak přesně tohle tam ten cápek měl. Udělané podle svého. A mě taková věc samozřejmě nadchla. Uložila jsem si někam hluboko dozadu do jedné z asociačních oblastí mé mozkové kůry, že jakmile budu mít trochu času, chci tohleto taky.
Chci dát dohromady klíčová slova mého života.
Samozřejmě úplně jinak. Ten cápek se totiž ve své práci zajímá o závislosti, takže tam bylo hned několik slov spjatých s drogami. Já drogy nesnáším, jedinou výjimkou je čokoláda, takže nic takového. Ovšem, každý má jiná klíčová slova. A protože nejsem ani profesor (a ani nebudu), ani ještě nevedu plodný život na akademické půdě (a taky doufám, že nebudu...), chtěla jsem to spíše zaměřit obecně na to, co mám ráda a o co se zajímám. Nebo co úplně zbožňuji. A tak podobně. Nechtěla jsem to nijak konkrétně omezovat.
Takže tady jsou... Klíčová slova (mého života):
Klíčová slova. Neobsahují vlastní jména osob z mého okolí ani názvy písní až na výjimku, protože to by bylo moc komplikované a obsáhlé a eticky problematické. Lze je roztřídit do kategorií. Celkem je jich tam 554 a myslím, že mě stejně časem napadnou další. Takhle by tedy vypadala klíčová slova mého života aktuálně, dneska. Nikdy jindy už by asi nebyla stejná.

... A víte, v čem je problém? Že pokud by si tohle někdo prohlédl a zapamatoval, tak toho o mně bude vědět hrozně moc. Vlastně mě kromě klíčových slov nenapadá efektivnější způsob, jak o sobě říct někomu všechno podstatné.
Tak proč jsem to proboha udělala?