Komentáře

1 bellathorne-official bellathorne-official | Web | 5. ledna 2013 v 23:53 | Reagovat

Ještě že se mi nic z toho nestalo-.-

PS: Zbývá mi 7 návštěvníků a bude pokořen minulý rekord návštěvnosti blogu. Mohla by jsi mi prosím pomoct?:D Stačí jen kliknout na www.bellathorne-official.blog.cz..prosím:/

2 Alétheia Alétheia | 6. ledna 2013 v 0:06 | Reagovat

Mohla bych Ti pomoci a pomůžu - především tím, že Tě upozorním, že "mohla by jsi" je gramaticky špatně a má to být "mohla bys", ať Tě to jakkoli udivuje. Věř mi, bude se Ti to hodit. (o=0

3 grey.t grey.t | E-mail | Web | 6. ledna 2013 v 15:16 | Reagovat

Vidíš... to s tím nástrojem dokonale chápu. (Tedy... dokonale určitě ne...) Ono třeba nejde ani pouze o to, že nemůžeš dělat činnost, která tě naplňuje, ale pokud se nějaké umělecké činnosti věnuješ na plno a vyděláváš si pomocí ní, tak pokud dojdeš k nějakému zranění, tak se musíš začít věnovat něčemu jinému, což je podle mě pro toho člověka naprosto nepředstavitelné. Nejde totiž o to, že by si prostě sehnal jinou práci. Nejde o to smířit se s tím, že třeba už nikdy nebude tančit profesionálně balet, protože si někde zlomil(a) nohu, ale o to, že musí začít úplně jiný život. Protože jak to vidím u své instruktorky houslí, tak to je dost jiný život. Není to ta klasická rutina - osm hodin někde něco dělat a pak jít domů. Je to příšerně podivné, chodíš na zkoušky, hraješ představení, za někoho zaskakuješ, máš žáky a tak dále. A najednou bys to měla mít úplně jinak, měla bys rutinní práci... podle mě je to pro toho člověka jako by kolem něj spadla klec. Asi se podobně cítí i nějaký rentiér, který přijde o všechny peníze, protože nikdy nebyl zvyklý pracovat a na všechno měl lidi a ano, možná byl příšerně zhýčkaný a líný a odporný, ale on musí prakticky začít žít úplně jiný život. Přijde mi to hrozně i z tohohle úhlu pohledu a asi bych to nikdy nechtěl zažít.

Co se týče kouření, tak v tom žiji už od narození a ač používám všemožné metody, máma kouřit nepřestane. Dokonce jsem vyhrožoval, že začnu taky kouřit a nepřestanu, dokud nepřestane ona, ale ani to ji nevyděsilo a řekla, že bude kouřit, dokud jí to bude chutnat. (Ale když vidím jak hrozně je to omezující, že třeba málem nemohla jít na tříhodinový film do kina, protože přece potřebuje kouřit, tak... možná jsou na tom ještě hůř ti lidé, co kouří... nebo spíš ti kuřáci, co jsou na cigaretách závislí).

U bodu šest bych klidně nenapsal ji, ale i jeho, protože znásilněn může být i kluk... bohužel. Třeba mě s tím máma pořád straší a nechce mě pouštět večer ven, protože by mě třeba mohl někdo znásilnit.

Ale je to celkem děsivý seznam, hlavně ty kombinace...

4 Alétheia Alétheia | 6. ledna 2013 v 20:15 | Reagovat

Přesně tak, celé je to příšerné pomyšlení - proč začínat nový život, když bez té lásky k nástroji nemůže stát za nic? ... Nemusí si vlastně tím vydělávat... Ale to s tím znemožněním práce je dnes asi častější, jedna lékařka přišla o svůj smysl po nehodě na lyžích, kdy už tak dál nemohla pracovat. Je mi to líto za každého z nich.
Já to vlastně vím, jen jsem nečekala, že by se našlo víc lidí, kteří to nesnáší tolik jako já. A to není jen kvůli tomu, že to smrdí a že to ubližuje mně, ale taky je mi nevýslovně líto, když si někdo, kdo je možná úplně zdravý, ničí život tímhle... Připadá mi to jako taková neúcta k daru života. A z tohoto ohledu je to taky sebepoškozování (i když to je pak skoro všechno).
Vidíš, taky mě to napadlo, jen mi přijde, že se to stává mnohem méně často. A taky že to zní divně, když to člověk napíše v mužském rodě. Ale v tom případě máš hustou mámu, protože mě rodiče nikdy nijak nevarovali a pouštějí mě, kamkoli chci, takže jsem se na stará kolena musela začít bát úplně sama. A je to fakt příšerná představa. Nevím, jestli ještě vůbec někdy půjdu na třídní sraz...! xo=

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.