Mecum omnes plangite!

26. ledna 2013 v 23:25 | Veritas |  Cogitatia
Politika mě vůbec nezajímá. Většinu politiků nesnáším za to, že si pořád zvyšují platy, místo aby se ty peníze dostaly tam, kam patří - k lékařům, zdravotním sestrám, hasičům, učitelkám ve školách plných příšerných dětí a tak dále. A už vůbec by mě nikdy nenapadlo se v politice angažovat.
... A tak je tohle snad jednou provždy poslední pokus o článek o politice.

ALE TOHLE JE PROSTĚ PŘÍLIŠ!!!

Nedokážu o tom nenapsat, protože se nedokážu zbavit zklamání z toho, že tu žije o 10 procent víc lidí, kteří přehlédli, že Karel je člověk. Kteří dokázali zapomenout, co tu v minulosti jejich favorit napáchal, nebo snad předstírat, že se to nikdy nestalo. Kteří si vůbec nedělali hlavu z toho, jak impertinentně a nestydatě mluví na veřejnosti.
Jsem absolutně znechucená z toho, jak za poslední dva týdny Zeman na Schwarzenbergovu adresu pořád jen trousil špínu, a přitom většina z toho byly jen nehorázné, hostilní až pejorativní lži. Všimli jste si, že Karel tohle nikdy neměl zapotřebí? Že on byl z nich dvou tím, který měl rozum a nepotřeboval Zemana pasivně-agresivně napadat? Že jemu nejde o moc, ale o lidství? A že se vyjádřil v tom smyslu, že v žádném případě nechce, aby se kvůli volbě prezidenta lidé hádali mezi sebou?
A že přesně to se tu celou dobu dělo? Nikdy bych neodsuzovala své přátele za to, že mají jiný politický názor než já. Bylo by mi to možná líto, ale nesáhla bych po sprostých slovech. Jsou to proboha přátelé, na ničem jiném nezáleží. Politika nás nemůže rozdělit.
Ale je snad úplně jasné, kdo z těch dvou kandidátů se po celou mezivolební dobu choval lidsky. Kdo by jako prezident v budoucnu nikdy neměl žádný problém spojený se slovem "korupce". Kdo je moudřejší, protože ustoupí a popřeje vítězovi vše nejlepší, ačkoli mu vítěz předtím v podstatě veřejně popřál vše nejhorší. Cítíte ten propastný rozdíl mezi nimi? Co je opravdová moudrost?

Jak dlouho bude trvat, než těm pětapadesáti procentům voličů dojde, že to nebyl zrovna nejlepší nápad? Že jediná změna, o kterou tím hlasovacím lístkem usilovali, byla změna k ještě horšímu? A jak moc špatné to v té chvíli bude? (o=0 Půjde pak vůbec ještě něco změnit??? Co když se třeba k další volbě prezidenta vyhrabe z hrobu dokonce Paroubek? Taky si řeknou, že je to nejlepší možný kandidát? Odpusťte mi tohle - LOL...
Všechno je tak mrazivé a dekadentní. A všechna ta sprostá slova se tříští o moje vědomí a podkopávají tu naději, která ještě dopoledne zbývala...

Why did fate deceive me? Everything turned out so wrong...Tolik jsem si přála mít zase prezidenta, ke kterému bychom všichni vzhlíželi s úctou jako tenkrát k Havlovi, a který by reprezentoval naši republiku vskutku hezky. Dvkrát se mi o něm zdálo, byl tak hodný. Modlila jsem se za Karla příliš málo?
Bylo mi to tolik líto...
A nikdy předtím jsem nezahrála Lacrimosu tak výrazově dokonale jako dneska.
Měla bych si koupit víc pohřebně černého oblečení. A samozřejmě steelky. A určitě si zase načerno obarvit vlasy.Karle,
Diligebam et diligo te. Mane nobiscum.
Certe, quam dicisti, "uvidíme se v lepších časech".

Veritas

PS: Tome, mohl bys mi, prosím, když tak opravit chyby v tom posledním odstavci??? (o=0
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 grey.t grey.t | E-mail | Web | 27. ledna 2013 v 0:02 | Reagovat

Úžasný článek, který mi mluví ze srdce. Nechápu, jak mohla útočná, očerňující kampaň, postavená na nenávisti, lžích a osočování, na věcech, které nikdo v normálním životě nechce potkávat, zvítězit nad kampaní slušnou, přátelskou, vlídnou. Na druhou stranu Zeman krásně vypovídá o tom, co je v našem národu to nejváženější - lež, nepřátelství a arogance. Že je to pravda můžeme vidět všude venku.
(Taky jsem se chtěl na blogu vyjádřit, ale zatnul jsem zuby...)

Já ti ty chyby opravit nemůžu, protože umím latinsky maximálně skloňovat podstatná jména první, druhé, třetí a čtvrté deklinace a časovat slovesa jen do aktiva a pasiva imperfekta, presentu a futura.

Ještě jednou děkuji za ten článek... jsem rád, že jsi to řekla. Že jsi to řekla jak jsi to řekla.

2 Veritas Veritas | 28. ledna 2013 v 17:37 | Reagovat

Děkuji. Já taky ne. Nejspíš je to tím, že drtivá většina lidí v ČR jsou prostě dementi. A je to smutné. Ale nic s tím neuděláme... Můžeme jen čekat. (Anebo emigrovat do Německa! (o=0 Jedeš se mnou???)
Kámo, proč ta skromnost? Já umím úplně totéž, ale možná vlastně ani to ne; jediná výjimka z Tvého výčtu je to perfectum od dico, dicere. Myslím, že bys s tím neměl problém. Já dělám chyby prostě proto, že nemám praxi. xo=
Tak já jsem ráda, že jsi rád Ty.

3 jana-janishka jana-janishka | Web | 28. ledna 2013 v 19:28 | Reagovat

Ahoj,dáš mi prosím hlas pro jana-janishka?
Tady: karinka28.blog.cz/1301/soutez-o-sperk-kdo-se-stane-vitezem
Předem mockrát děkuju a hlas ti klidně oplatím!
A promiň za reklamu!
PS:Máš pěkný blog!

4 grey.t grey.t | E-mail | Web | 28. ledna 2013 v 20:01 | Reagovat

↑ a tady to přesně vidíš... Tenhle národ je prostě ztracený. (Nebo lidstvo, ono se to asi národ od národu zase tolik neliší)

5 Veritas Veritas | 31. ledna 2013 v 22:35 | Reagovat

[4]: Myslíš ten úchvatně dojemný materialisticky založený komentář? Víš, když už sem zapadla, tak bych jí vyhověla, ale problém je, že jsem na to moc líná. Nabízelo by se řešení ten její komentář smazat - jenže já jsem moc líná dokonce i na tohle!!! Oo= No chápeš to?!? Takže to tu bude strašit, dokud nesmažu celý blog...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama