Leden 2013

Mecum omnes plangite!

26. ledna 2013 v 23:25 | Veritas |  Cogitatia
Politika mě vůbec nezajímá. Většinu politiků nesnáším za to, že si pořád zvyšují platy, místo aby se ty peníze dostaly tam, kam patří - k lékařům, zdravotním sestrám, hasičům, učitelkám ve školách plných příšerných dětí a tak dále. A už vůbec by mě nikdy nenapadlo se v politice angažovat.
... A tak je tohle snad jednou provždy poslední pokus o článek o politice.

ALE TOHLE JE PROSTĚ PŘÍLIŠ!!!

Nedokážu o tom nenapsat, protože se nedokážu zbavit zklamání z toho, že tu žije o 10 procent víc lidí, kteří přehlédli, že Karel je člověk. Kteří dokázali zapomenout, co tu v minulosti jejich favorit napáchal, nebo snad předstírat, že se to nikdy nestalo. Kteří si vůbec nedělali hlavu z toho, jak impertinentně a nestydatě mluví na veřejnosti.
Jsem absolutně znechucená z toho, jak za poslední dva týdny Zeman na Schwarzenbergovu adresu pořád jen trousil špínu, a přitom většina z toho byly jen nehorázné, hostilní až pejorativní lži. Všimli jste si, že Karel tohle nikdy neměl zapotřebí? Že on byl z nich dvou tím, který měl rozum a nepotřeboval Zemana pasivně-agresivně napadat? Že jemu nejde o moc, ale o lidství? A že se vyjádřil v tom smyslu, že v žádném případě nechce, aby se kvůli volbě prezidenta lidé hádali mezi sebou?
A že přesně to se tu celou dobu dělo? Nikdy bych neodsuzovala své přátele za to, že mají jiný politický názor než já. Bylo by mi to možná líto, ale nesáhla bych po sprostých slovech. Jsou to proboha přátelé, na ničem jiném nezáleží. Politika nás nemůže rozdělit.
Ale je snad úplně jasné, kdo z těch dvou kandidátů se po celou mezivolební dobu choval lidsky. Kdo by jako prezident v budoucnu nikdy neměl žádný problém spojený se slovem "korupce". Kdo je moudřejší, protože ustoupí a popřeje vítězovi vše nejlepší, ačkoli mu vítěz předtím v podstatě veřejně popřál vše nejhorší. Cítíte ten propastný rozdíl mezi nimi? Co je opravdová moudrost?

Jak dlouho bude trvat, než těm pětapadesáti procentům voličů dojde, že to nebyl zrovna nejlepší nápad? Že jediná změna, o kterou tím hlasovacím lístkem usilovali, byla změna k ještě horšímu? A jak moc špatné to v té chvíli bude? (o=0 Půjde pak vůbec ještě něco změnit??? Co když se třeba k další volbě prezidenta vyhrabe z hrobu dokonce Paroubek? Taky si řeknou, že je to nejlepší možný kandidát? Odpusťte mi tohle - LOL...
Všechno je tak mrazivé a dekadentní. A všechna ta sprostá slova se tříští o moje vědomí a podkopávají tu naději, která ještě dopoledne zbývala...

Why did fate deceive me? Everything turned out so wrong...


Právě jsem se zamilovala

7. ledna 2013 v 16:20 | Alétheia |  In Tentatione
... Do tohoto kouzelného... Úžasného... Dokonalého...
Zázraku.Tohle je prostě All I Need. Ještě nikdy jsem nezažila tolik lásky k hudbě najednou během tak krátkého časového období, jako je několik posledních měsíců... Nebo dnů. Je zvláštní, že je možné zamilovat se do tolika věcí najednou - město, interpret, piáno, čokoládové lanýže... Ale funguje to. Tak nějak komplexně. Within Temptation miluji nejvíc ze všech hudebních skupin, takže když někdo stvoří takhle nádherný cover jejich písně, nemůže to dopadnout lépe... Prostě... Kdybych se pokoušela cokoli dodat, nemělo by to smysl.All my agony fades away.Seznam 26 nejhorších věcí, které se člověku můžou v průběhu života stát

5. ledna 2013 v 23:49 | Fronésis |  Cogitatia
S touhle myšlenkou si pohrávám už od loňských letních prázdnin, ale až teď jsem se konečně dohrabala k akci - následuje seznam 26 (protože to je nejhorší číslo, jinak moje seznamy mívají 32 položek, ale to jen když se týkají naopak toho nejlepšího) příšerných zkušeností seřeazených od nejhorší po nejméně závažnou... A pozor - jsou volně kombinovatelné. Tím hůř!


Sofiin svět

5. ledna 2013 v 22:22 | Fronésis |  Libri
Název článku je jednoduchá a nejstručnější možná odpověď na otázku, která byla položena coby téma týdne. Dílo Sofiin svět od skvělého norského autora, učitele a filosofa Josteina Gaardera určitě mnozí znáte. A teď už zbývá jen vysvětlit, proč je to právě ta kniha, kterou si vybrat, když můžete zvolit jen jednu jedinou...