Srpen 2012

Andílek s bílými tlapkami

11. srpna 2012 v 21:59 | Alétheia |  Diligo
Kočky jsou dokonalé až na jednu jedinou chybu: Moc dobře to o sobě vědí.

Neodpustila bych si, kdybych nenapsala článek o své kočce, kterou miluji nade vše(chny). Vím sice, že to bude ubohý článek vzhledem k tomu, že pořád nemám v počítači fotky, ale přesto to chci alespoň zkusit - konec konců, podle těch popisů, ve kterých se budu rozplývat nad tím, jak nehorázně roztomilá a překrásná moje kočka je, to musí pochopit každý, i kdyby sebevíc nechtěl. Abych vás nestrašila příliš suchým textem, zkusím do něj alespoň vecpat několik mých oblíbených citátů. Jedním už jsem začala, ostatní budou pocházet z úst nebo z pera slavných osobností (a knížky Adorable CATS, Ježíšku, děkuji Ti! ... A vlastně spíš i Výroky slavných o kočkách, protože ta čeština je pro mě přeci jen jednodušší).
Ne, počkat, to by nebyla dostatečná óda na moji kočku. Takže ještě jeden zcela pravdivý výrok ode mě:

Na světě existuje jen jedna bytost, která je roztomilejší než moje kočka: Moje kočka, když byla ještě koťátko.
Taky já

Schopnost přemýšlet bez přemýšlení

5. srpna 2012 v 20:32 | Alétheia |  Cogitatia
Už zase nemám na vybranou. Poslední dobou se nějak nevysvětlitelně často vyskytují na blogu.cz témata týdnů, která nejenže stojí za pozornost, ale dokonce o nich prostě musím psát. Asi proto, že jsou značně důležitá pro můj vnitřní svět. A genialita mě dostává snad ze všeho nejvíc.
Nečekejte nic zajímavého nebo dobrého, píšu jen z povinnosti a absolutně nevím, čím začít, jak pokračovat a kde skončit. Je to jen pokus, těžko říct o co. Asi o to, abych chytila tohle téma oběma rukama, než mi uletí někam do minulosti, a přesto je na tom vidět, jak násilně jsem se nutila něco vysliznout, jen z nutnosti, posedlosti a ničeho jiného. (Ostatně nebývá to tak často?) A to přitom nad ním přemýšlím už 2 dny - jak to udělat, abych nenapsala příliš moc - ale abych napsala alespoň něco?