Červenec 2012

Jen prázdná slova

28. července 2012 v 1:26 | Septen-Triones |  Scripsi
Kdo jsem? Tuhle otázku si teď pokládám nejčastěji, neboť jsem si myslel, že to vím, ale nedávná zkušenost otřásla zemí pod mýma nohama důkazem o opaku. Možná by to obě strany moc rády alespoň tušily... V tom tkví má jediná výhoda, ale třeba jí na tom ani nezáleželo.
Věděl jsem dobře, že tohle nepůjde napsat, že tohle nepůjde vysvětlit, že tohle nepůjde ani zapamatovat. Přesto se do toho tak umíněně pouštím, jako bych tím snad mohl změnit nějaké kapky minulosti, stékající za sebou v jenom úzkém pramínku jako ta obarvená voda na zrcadle, pořád dokola se opakující, hypnoticky uklidňující, jak mi kdysi popsala.

Tři Měsíce a jedna hvězda

27. července 2012 v 0:51 | Septen-Triones |  Somnia scribenda
... A tak vzniklo nedorozumění, zatímco jeden brilantní nápad zanikl, uhynul za bolestivého úpění mezi ostatními.
Protože to zní moc krutě, přinesla jsem si Deník Snů, který je překrásný, aby byl život tohoto nápadu vykoupen snem o třech Měsících a jedné hvězdě, který se mi zdál před téměř pěti nocemi a obsahuje dva mé přátele, z nichž jedné jsem ten sen rovnou věnovala na uvítanou. Takže budu kopírovat ze tří různých zdrojů a kdo ví, kdo se v tom má vyznat...
Jasné je jedno: Blog.cz si za to může sám tím svým tématem týdne. Protože Měsíci se odolat nedá. S každým dalším Úplnkěm to cítím intenzivněji - a s každou další zataženou nocí, kdy Úplněk nemohu spatřit, je mi to také čím dál víc líto.

Nejzdravější závislost

1. července 2012 v 23:56 | Veritas |  Diligo
Málem bych zapomněla, že je týden čokolády! Byla by to škoda, protože si nesmím nechat ujít možnost rozkecat se o své největší (a vlastně skoro jediné) závislosti. Největší - a nejpřínosnější. No, tak abych začala vysvětlovat....